28 Nisan 2009 Salı

The 1st Shop of Coffee Prince

Ahanda, bkz. şekil 1-a, yeni hastalığım. Sanki sınav haftam değilmiş, hazırlamam gereken bir sunumum yokmuş, acayip boş vaktim varmışçasına yeni bir diziye sardırdım. Baktım House'tan hayır yok(azmettim amerikayla aynı yerdeyim, ama adamlarda da bizim mantık işliyor! Dizi iki haftada bir yayınlanıyor!), ben de biraz fizibilite(bayılıyorum bu kelimeye) çalışması yaptım ve gördüm ki bu dizi çok popüler. tabii ki kusur kalır mıyım? Hemen olaya el attım.

Dizide bir başka güzide kore dizisi olan Düşlerimin Prensi(Goong) dizisinin sarsak ve sempatik prensesi Yoon Eun Hye oynuyor. Ama asıl güzellik ne diye sorarsanız ismine Gong Yoo diyorlar ki kendisinin asıl ismi 'Allah'ın boş zamanında yarattığı şey' mealine gelen bir şeyler olmalı. Ama işin tuhaf tarafı bu adam fotoğraflarda hiç göstermiyor kendini. Endamını, salınışını, gülüşünü görmeden nasıl bir güzellik olduğunu anlamak pek mümkün olmuyor. Ay kaptırdım resmen, ama dizide adamı ağzım açık izliyorum(Henüz bitiremedim, ama anlatmak için de bekleyemedim).

İsminden de anlaşılacağı üzere olay kahve dünyası tadında bir mekanda geçiyor. Olan bitenin asıl kısmı zengin, şımarık ve çok yakışıklı olan Choi Han Kyul beyimiz, babaannesinin evlen baskısına boyun eğmemek için buluştuğu görücülerine gey taklidi yapmasıyla başlıyor. Gey sevgilisi olarak da erkek fatma tavrından dolayı erkek zannettiği Go Eun Chan hanım kızımıza teklif götürüyor. Go Eun'da çalışmak ve ev geçindirmek zorunda olan, nerdeyse evin erkeği olmuş bir hatun. İşin ucunda para olduğundan kelli yahşi abimizi bozmayıp erkeğe bağlıyor. Her neyse arada bir takım olaylar oluyor, kahve dükkanı açılıyor, bu ikisi aynı kahve dükkanında çalışmaya başlıyor. Tabii bu arada yahşi patron sittin sene kuzeninin yavuklusuna aşık kalmış, söz konusu kuzenlerin taptığı hatun kişi kuzeni aldatıp gitmiş sonra gelmiş barışmış filan da falan. Anlaşıldığı üzere burası biraz pembe dizi. Bu arada erkek fatma kızımız da kuzenle bir şekilde tanışıyor ve hoşlanmaya başlıyor; bir yandan da yahşi patrona da tanımlayamadığı bir şeyler var. Ama işin en komik tarafı yahşi patron Han Kyul, erkek zannettiği hatun kişiye karşı bir şeyler hissetmeye başlıyor. En heterosundan erkek ya 'lan ben gey miyim!?' hezeyanları içinde kendini ordan oraya atıyor. Kıza etmediğini bırakmıyor, gidiyor kendini psikiyatrlara filan vuruyor, geceleri uykusuz kalıyor...Bu arada sırayla herkes erkek fatmamızın kız olduğunu öğrenmeye başlıyor. Şu ana kadar öğrenmeyen sanırım 3 kişi kaldı. Henüz diziyi bitirmedim, ama bu yavrumun tripleri hastayım:) Bir erkekten hoşlanmayı kendine bir türlü yediremiyor bir yandan, bir yandan da onsuz yapamıyor. Heh, bir yandan yazarken bir yandan da 7. bölümü bitirdim ve bölümün sonunda Go Eun, Han Kyul'ü öpüyordu puhahahaha.

Ya biliyorum absürd ötesi görünüyor konu, ama Kore dizisi candır yahu. Çok güzel komedi çekiyorlar. Bokunu çıkarma eğilimleri de pek görülmüyor. Mesela bu dizi 17. bölümde bitiyor. Tam dram derken araya komedi serpiştiriliyor ya da tam tersi.Güzel ya Kore dizisi candır:)

6 yorum:

 1. kore bağımlısı görmek ne güzel, merhabalar :) dediğiniz gibi kore dizisi/filmi candır, aja :d

  YanıtlaSil
 2. merhaba:) olunmaz mı, bir başlayanın kurtulduğunu sanmıyorum:)

  YanıtlaSil
 3. kesinlikle, kimse de istemez zaten kurtulmayı ;) böyle şirin şeyler bırakılır mı hiç yaa :d

  YanıtlaSil
 4. 'Ama asıl güzellik ne diye sorarsanız ismine Gong Yoo diyorlar ki kendisinin asıl ismi 'Allah'ın boş zamanında yarattığı şey' mealine gelen bir şeyler olmalı.'

  Biz ona kısaca 'Gülüşü dünyayı ısıtan adam diyoruz'

  YanıtlaSil
 5. Projemiz bitti mektubumun Koreye ulaştı :)

  YanıtlaSil
 6. Klibe bayıldım bu arada söylemeyi unuttum ha ha muhteşem :))

  YanıtlaSil